Schody wewnętrzne drewniane mają nie tylko ogromny wpływ na funkcjonalność pomieszczenia, ale również są kluczowym elementem wystroju wnętrza.
W zależności od przestrzeni w danym lokalu oraz wizji jej aranżacji, stosuje się różnorodne typy konstrukcji.
Trzeba mieć na uwadze, że na uzyskany efekt wystroju wpływ może mieć nie tylko rodzaj zastosowanych schodów, ale także materiały, z których zostały one wykonane.
Najlepsze efekty uzyska się, jeżeli w całym pomieszczeniu zaplanuje się aranżacyjną harmonię poszczególnych elementów.
Rodzaje schodów
Jeżeli interesuje Państwa kwestia wystroju domu lub biura, z pewnością mają Państwo świadomość, że schody wewnętrzne drewniane mogą przyjmować różne formy.
W zależności od wolnej przestrzeni oraz odległości pomiędzy kondygnacjami stosuje się np. konstrukcje proste, zabiegowe lub kręte. Każdy z tych typów różni się wygodą oraz zajmowanym miejscem.
Typ prosty zapewnia największy komfort podczas wchodzenia, ale wymaga zabrania stosunkowo dużej przestrzeni. Natomiast konstrukcje kręcone mogą być zainstalowane w niewielkich pomieszczeniach, ale za to są traktowane jako niewygodne. Schody zabiegowe łączą zalety wspomnianych typów konstrukcji, zapewniając wygodę podczas korzystania, jednak bez konieczności angażowania dużej przestrzeni.
Oprócz powyżej wspomnianych czynników, należy zwrócić uwagę na formę konstrukcji. Obecnie do najpopularniejszych rozwiązań należą schody wspornikowe lub dywanowe, które mocowane są do ściany nośnej w mieszkaniu. W obu typach poszczególne stopnie biorą na siebie ciężar konstrukcji, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania bocznych policzków – które przeważnie wiążą się z wizualną ociężałością.
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej galerii, w której prezentujemy nasze przykładowe realizacje. Oglądanie zdjęć różnych typów schodów, może Państwu dostarczyć niezliczonych inspiracji.
Schody wewnętrzne drewniane – stosowane materiały
W swoich realizacjach stosujemy wiele rodzajów drewna. Różni je od siebie nie tylko wygląd, ale także trwałość oraz wpływ na mikroklimat danego pomieszczenia.
Zwolennicy klasycznych rozwiązań najczęściej decydują się na schody dębowe lub jesionowe. Takie konstrukcje wyróżniają się trwałością oraz atrakcyjnym wyglądem, który zawdzięcza się ciekawemu usłojeniu tych gatunków drewna.
Jednak warto zastanowić się również nad surowcami takimi jak doussie, teak, iroko lub merbau. Wspomniane drewna egzotyczne mają atrakcyjne ubarwienie, przez co zapewniają atrakcyjny wygląd schodów. Jednak oprócz samej kolorystyki, każdy z gatunków posiada unikalne właściwości – związane np. z oddychalnością lub odpornością na wilgoć.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną listą stosowanych przez nas materiałów.
Spójne elementy dodatkowe
Zarówno w domu, jak i biurze schody wewnętrzne drewniane mają ogromny wpływ na wygląd pomieszczeń. Zawsze jednak najlepszy efekt uzyska się podczas zapewnienia spójności aranżacyjnej.
Decydując się na dany rodzaj schodów, warto zwrócić uwagę na to, aby podłogi, drzwi czy balustrady dobrze komponowały się z instalowaną konstrukcją. Dlatego też zachęcamy do kontaktu – w celu zapoznania się z Państwa oczekiwaniami oraz przedstawienia proponowanych przez nas rozwiązań.